Альтернативні засоби стимуляції та догляду за рослинами

До Вашої уваги інформацію, яка буде корисною городникам, що не є прихильниками сучасних хімічних засобів захисту, підживлення та стимуляції росту городніх овочів.

Підживлення будь-якої культури проводиться тільки після ретельного поливу.

1. Настій кропиви або будь-якої іншої трави
Використовують рослини до початку утворення насіння.Металеву бочку або іншу ємність наповніть бур'яном, залийте до верху водою, накрийте кришкою або поліетиленом, щоб рідина не випарувалася і залиште на 3-4 тижні для бродіння. Утворену речовину використовують у якості підживлення у вигляді розчину з розрахунку 1 літр настою на 10 літрів води. Такий настій є джерелом азотних елементів.

2. Настій попелу
Пів відра деревного попелу необхідно залити теплою водою та залишити на 1-3 доби періодично помішуючи. Додавати при поливі з розрахунку 0,5 літри на 10 літрів води.
Це калійне підживлення, протигрибкова дія та дезінфекція.


3. Дріжджі
Дріжджове підживлення та стимуляція росту - найдієвіше добриво з тих, що готують прихильники органічного землеробства в домашніх умовах. 1 маленьку пачку дріжджів розмішати в 3 літрах теплої води, додати 0,5 склянки цукру і настояти в теплі 3 доби, періодично помішуючи.
1 стакан цього розчину додати до 10 літрової лійки з водою і поливати 1,5-3 літри під кожну рослину. Врахуйте, що дріжджове підживлення проводять не більше трьох разів за сезон. А для більшої ефективності воно проводиться в прогрітий ґрунт і при теплій погоді.

4. Оксалат амонію
При регулярному використанні, дієвий спосіб захисту кореневої системи овочевих культур, фруктових та декоративних дерев, кущів від личинок хруща, дротянки, совки і ще багатьох шкідників. Також виконує роль стимулятора росту тапідвищує стрес-стійкість до холоду, спеки та інших несприятливих умов. Приготування в домашніх умовах: потрібно взяти приблизно одну чайну ложку щавлевої кислоти (продається в магазинах для бджільників) і розчинити її в 0,5 літра води. В одній чайній ложці знаходиться приблизно 5 грам щавлевої кислоти, і ось цієї кількості вистачить на 500 літрів розчину. Для того, щоб отримати з неї оксалат амонію необхідно сюди додати аміак, на таку кількість щавлевої кислоти необхідно приблизно 2 чайні ложечки аміаку, це з надлишком, тобто ми точно всю щавлеву кислоту переведемо в оксалат амонію. Цей розчин може зберігатися довгий час. Півлітрової банки вистачить на 50 відер води для поливу під корінь і для обприскування рослин з метою їх зміцнення, запобігання опадання зав'язі, поліпшення росту і розвитку, поліпшення опірності до несприятливих факторів середовища, таким, як посуха, спека, холод, а також для поступового позбавлення від всіляких ґрунтових шкідників.


5. Перманганат калію - “марганцівка”
Використання марганцівки при вирощуванні городніх культур дуже популярне:
● Обеззараження насіннєвого матеріалу перед посівами. Насіння замочується у рожевому розчині марганцівки на 2-3 години, просушується і висівається в ґрунт;
● Обробка ґрунту від збудників хвороб – 5г на 10л води, шляхом поливу;
● Обприскування рослин для захисту від збудників хвороб (дозування аналогічне як і при обробці ґрунту).


6. Йод
Використовується у якості підживлення, стимуляції росту та урожайності, а також як захиствід підґрунтових шкідників – личинок хруща, дротянки, совки, відлякування медведки. Використовується при поливі, 2-3 рази за сезон. Дозування 5-10 крапель на 10л води.

Такі прості, але водночас важливі поради допоможуть Вам виростити натуральні та корисні овочі для своєї родини.

Теплиці які знаходяться у виставковому центрі:

1.Теплиця "Дачна"

2.Теплиця Удачна Комбі (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

3.Теплиця Удачна Комбі (покриття з полікарбонату)

4.Теплиця «Форра» (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

5.Теплиця Форра (покриття з полікарбонату)

6.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

7.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття з полікарбонату)

8.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

9.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття - полікарбонат)

10.Теплиці фермерські та промислові (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

11.Теплиці фермерські та промислові (покриття - полікарбонат)

12.Парник «Перчик-М» з М-подібного профілю

Теплиця твоєї мрії. Виставка теплиць. Овочі цілий рік