Сорти та гібриди перцю солодкого

Пропоную розглянути найпопулярніші та найулюбленіші сорти та гібриди для вирощування на присадибних ділянках. Вирощування розсади перцю...(детальніше)

При виборі насіннєвого матеріалу спочатку слід керуватися власними потребами: як ви плануєте використовувати урожай, яка кількість урожаю оптимальна, які умови вирощування можете створити, який маєте склад ґрунту на своїй ділянці. 

Зараз дуже багато створено сортів та гібридів, що добре пристосовуються до умов вирощування та стійких до найрозповсюдженіших захворювань. Тому рекомендую першочергово обирати саме такі, якщо не плануєте влаштовувати “танці з бубнами” над своїми рослинками. 

Розпочнемо саме з сортів. Вирощувати сорти цікаво, бо ви самостійно зможете зробити відбір насіння на наступний сезон з найкращих плодів, таким чином заощадите витрати в майбутньому.

Сорти

 Ратунда ​- всім нам відомий і самий розповсюджений класичний сорт. Буває червоного та жовтого кольору. Відмінна якість плодів - стінки товсті, біля 1 см, маленька насіннєва камера. Смак насичений, солодкий. Широко використовується як на свіжому ринку так і для консервування. Кращого сорту для “Лечо” важко знайти. Рослина не висока до 50 см, вегетаційний період до 130 днів. Витривалий та пластичний до умов вирощування. Потребує сонячних місць, помірної але регулярної вологості ґрунту. 

Леся ​- середньорослий перець. Плоди серцевидної-конічної форми, схожі на витягнуте серце. Товщина стінки 7-8 мм. Не мають схильності до розтріскування. Забарвлення може змінюватися від темно-зеленої в технічній стиглості до червоної в біологічній стиглості (є ще оранжево плідний сорт). Має високі смакові якості. Відрізняється високою толерантністю до посухи. Перець солодкий Леся підходить для свіжого ринку і переробки.

 

Антей ​- середньостиглий сорт солодкого перцю. Конусовидна форма, яскраво червоне забарвлення плодів. Середня вага плоду 250-300г. Від масових сходів до технічної стиглості 125-135, до біологічної - 145-160 днів. Рослина високоросла, висотою 60-70 см, потужна, розлога. Із-за великої маси плодів та їх кількості може падати, потребує підв’язки. Товщина стінки 6-8 мм.

 

Зоржа ​- ранній, плоди великі (100-130 г), конусоподібні, тупоносі, жовтого кольору, при дозріванні - помаранчеві. М'якоть товста 7-10мм, соковита, солодка і ароматна. Рослина висотою 45-50 см, стебло міцне, не вимагає підв'язки і видалення бічних пагонів. Має відмінний товарний вигляд і хорошу транспортабельність.

 

Онтаріо ​є ранньостиглим сортом перцю томатного типу. Плоди округло-плескаті з товстими стінками до 1 см. Не великого розміру - середня вага 60-70 грам, що дозволяє цільноплідне консервування. Характеризується прекрасним солодким смаком і соковитою структурою, без пустот. Під час технічної стиглості сорт набуває біло-зелене забарвлення, а при біологічної - червоний.  Вирощують його під плівковим укриттям і у відкритому ґрунті. 

 

Анастасія - потужна рослина, густо облиствлена, що захищає плоди від запікання на сонці. Плід конусоподібний, товстостінний - 4-6 мм, м'ясистий, соковитий, масою до 250 г. У біологічній стиглості плоди темно-вишневі. На одному кущі формується 12-18 плодів. Відмінний смак і аромат. Призначення універсальне: в салат, для фарширування, переробки. Головне достоїнство сорту - здатність зав'язувати плоди при зниженій освітленості і температурі. Сорт стійкий до посухи та хвороб.

 

Гібриди

Пам’ятаємо, що насіння гібридів може не наслідувати материнських якостей, тому повторне висівання насіння з плодів гібридів може вас розчарувати.

 

Амарок F1 ​- кубоплідний перець, темно-вишневого кольору має найвищі показники врожайності серед кубічноплідних. Плоди вирівняні за розміром, досягають 300 г, стінка товста та солодка на смак. Широкий спектр стійкостей. Середньо стиглий, вегетаційний період 70-80 днів у відкритому ґрунті. Оскільки перевантажується плодами може потребувати опори та підв’язування. Широко використовується як в свіжому вигляді, так і для консервування.

 

Самандер F1 - цей ранній гібрид, тип Каппі є ідеальним вибором для консервування, переробки, а також свіжого ринку. Плоди надсолодкі, конічні, розміром 18-22 см, товщина стінки 5-6 см, 2-3-камерні, насиченого однорідного червоного кольору. Вага 160-190 грам. Дуже висока врожайність. Ідеальний вибір для аджик та салатів.

 

ЛС 13110 (LS 13110) F1​- ранньостиглий гібрид солодкого перцю. Плоди трапецієподібні, 3-4 камерні. Колір технічної стиглості - слонової кістки, біологічної - червоного кольору. Товщина стінки перикарпія - 6-8 мм. Середня маса - 200 г. Толерантний до фузаріозу і вертіцілльозу, стійкий до сонячних опіків.

 

Турмалин F1 (LS 1210 F1) - скоростиглий гібрид перцю кубоподібного. Вирощується у відкритому і закритому ґрунті. У технічній стиглості плід салатового кольору, в біологічній - жовтого, стінки 7-8 см., 3-4 камерний. Середня вага 150-210 гр. Рослина висока, 70-80 см, сильна, багато листя, яке добре захищає плоди від сонця. Толерантний до хвороб.

 

Сондела F1 - пізньостиглий гібрид, з потужною кореневою системою і подовженим періодом плодоношення. Плоди блокові, чотирьох-камерні, насиченого, темно-червоного кольору, вагою 300-350 г, товщина стінки - 8-10 мм. Смакові якості високі. Призначений для вирощування у відкритому ґрунті, плівкових теплицях і невисоких тунелях.

Теплиці які знаходяться у виставковому центрі:

1.Теплиця "Дачна"

2.Теплиця Удачна Комбі (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

3.Теплиця Удачна Комбі (покриття з полікарбонату)

4.Теплиця «Форра» (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

5.Теплиця Форра (покриття з полікарбонату)

6.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

7.Теплиця Удачна Профі 3 (покриття з полікарбонату)

8.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

9.Теплиця Удачна Профі 4 (покриття - полікарбонат)

10.Теплиці фермерські та промислові (покриття: торці зашиті полікарбонатом, верх - багатосезонна плівка)

11.Теплиці фермерські та промислові (покриття - полікарбонат)

12.Парник «Перчик-М» з М-подібного профілю

Теплиця твоєї мрії. Виставка теплиць. Овочі цілий рік